Był fajer w Pszczynie – czyli gotowanie z marką Verle podczas festiwalu – relacja

Ach, co to był za ślub! A raczej – wesele! Podczas Festiwalu Moja Pszczyna 20-21 sierpnia bawiliśmy się na góralsko-śląskim weselu i poprawinach okraszonych Festiwalem Pszczyńskich Maszketów „Chochla”. Nie zabrakło atrakcji artystycznych, sportowych oraz oczywiście kulinarnych!

Festiwal Moja Pszczyna po raz pierwszy odbył się w 2021 roku, zastępując dawniej organizowane Dni Pszczyny. Jak widać, pomysł z urządzeniem największego w Polsce wesela w plenerze był strzałem w dziesiątkę. Zwiedzający licznie przybyli na pszczyński rynek, włączając się w zabawy i konkursy oraz próbując regionalnych potraw serwowanych przez wystawców.

Kulinarne szaleństwo na stoisku Verle

Wśród festiwalowych stoisk wyróżniał się elegancki namiot Studia Kuchni Verle z Pszczyny z ul. Rybnickiej 13 wyposażony w urządzenia AGD marek Bosch i Siemens. W słupkach wystawowych zamontowaliśmy piekarniki HBG6764S1 oraz parowy HSG636ES1 marki Bosch, a także HB636GBS1, HB676G0S1 i kompaktowy CM633GBS1 marki Siemens.

Przy kuchennej wyspie uwijał się kucharz Charles Daigneault, znany z programu telewizyjnego „MasterChef”. Częstował swoimi daniami oraz pysznym świeżym chlebem. To właśnie dlatego mieliśmy na stoisku aż tyle piekarników! Zwiedzający porównywali smak pieczywa z piekarnika tradycyjnego oraz piekarnika z funkcją pary. Do chleba mistrz kuchni serwował apetyczne smarowidła i pasztety.

Miłośnicy małej czarnej lub większej mlecznej raczyli się pyszną kawą z ekspresu Siemens EQ9. Chętni mogli także spróbować swoich sił w gotowaniu z Charlesem – i to nie tylko dorośli, lecz także dzieci. Przygotowywały one m.in. smakowitą pizzę.

Weselne zabawy i konkursowe emocje

Jak wiadomo, podczas wesela musi być przynajmniej jedna młoda para. W Pszczynie pojawiło się ich znacznie więcej! W konkursie „Czar Młodych Par” odważne małżeństwa rywalizowały o wartościowe nagrody. Małżonkowie zmagali się w konkurencji na najpiękniejszy weselny taniec oraz quizie wiedzy o swojej drugiej połówce. Jury wyróżniło trzy najlepsze pary, które otrzymały prezenty weselne od pszczyńskiego Studia Kuchni Verle – podarunkowe vouchery o wartości 5000 zł i zmywarki Siemens za złotówkę. Sobotni wieczór zakończyła potańcówka w weselnym klimacie.

W niedzielę również nie zabrakło konkurencji dla uczestników festiwalu – m.in. konkursu gotowania z Charlesem. Zawodnicy smażyli pod okiem mistrza kuchni naleśniki, a krem do nich przygotowali w robocie Bosch MUM. Zwycięzcę wyłoniła komisja składająca się z mieszkańców Pszczyny. Fundatorami nagród podczas niedzielnych zawodów były marki Bosch i Siemens.

Dziękujemy Wam za obecność na naszym stoisku i wspaniałą wspólną zabawę! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję festiwalu w następnym roku.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!