Viva Magenta kolorem roku 2023 wybranym przez Instytut Pantone – energia i wigor!

Łazienka z kolekcji Touch 340 - Verle Home - kuchnia Viva Magenta - podpis
Kolor roku 2023 zaskakuje żywiołowością i zaraża optymizmem. Poznajcie bliżej odcień Viva Magenta 18-1750.

 

Viva Magenta – jaki to kolor?

Jak definiuje kolor roku 2023 sam Instytut Pantone, to odcień, który „wibruje energią i wigorem”. Ta subtelnie przygaszona czerwień wpadająca w różowe tony to barwa odważna i nieustraszona, ale i zakorzeniona w naturze. Jako że wywodzi się od czerwieni, jest symbolem siły i radosnego świętowania. Ma nas wzmacniać, a jednocześnie pobudzać w nas ducha walki i zachęcać do wyrażania siebie. Żywiołowość, która uzewnętrznia się w kolorze Viva Magenta, ma wróżyć powrót do szczęśliwych chwil po trudnych dla nas wszystkich latach.

 

Meble Verle - łazienka z kolekcji Touch 340 - Verle Home - kuchnia Viva Magenta

 

Z czym łączyć kolor Viva Magenta we wnętrzach?

Viva Megenta to barwa, która świetnie odnajdzie się w aranżacji domowych wnętrz, dodając nam werwy i energii do działania. Ponieważ jest bardzo temperamentna, z całą pewnością polubi się z delikatnymi odcieniami szarości, beżu czy bieli. Świetny efekt uzyskamy, chociażby malując na ten kolor jedną ze ścian czy umieszczając na niej tapetę w tym właśnie odcieniu. Dobrze sprawdzi się także w postaci dodatków – poduszek albo zasłon, ale też tapicerowanych mebli. Krzesła, sofa czy fotel w odcieniu Viva Megenta z pewnością zrobią niesamowite wrażenie!

Instytut Pantone ogłasza kolor roku

Instytut Pantone działa od 1986 roku. Tworzą go specjaliści zajmujący się projektowaniem barw. Ich decyzja o wyborze koloru, który ma królować w nadchodzącym sezonie, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w świecie designu. Tradycja ta ma już ponad 20 lat.

 

Meble Verle - kuchnia z kolekcji Touch 340 - Verle Home - kuchnia Viva Magenta