Verle spełnia marzenia o kuchni w stylu włoskim!

Któż z nas nie kocha włoskiej kuchni? A gdyby tak włoskie potrawy móc przyrządzać w kuchni urządzonej we włoskim stylu? Z marką Verle z łatwością stworzysz przytulny, śródziemnomorski klimat w swoim kuchennym wnętrzu!

Kuchnia w stylu włoskim – jak ją urządzić?

Włoskie wnętrza są jasne. Kolory, które w nich dominują, to biele, beże i kremy oraz naturalne, jasne odcienie brązu. W nieco bardziej nowoczesnej odsłonie włoskich kuchni do barw tych dobierane są elementy w odcieniach szarości czy w kolorach pastelowych. Jeżeli chodzi zaś o materiały, preferowane są te naturalne – drewno, kamień, ceramika. Fronty mogą więc imitować naturalne drewno, ale świetnie sprawdzą się też i te frezowane w jasnych kolorach. W charakter kuchni w stylu włoskim idealnie wpiszą się także blaty wyglądem przypominające kamień, np. te imitujące marmur, łupek, granit czy dekoracyjny grys – najlepiej ten włoskiego pochodzenia.

 

Włoska kuchnia – bogactwo wzorów i dodatków

Kuchnia włoska jest prosta, ale w kuchni urządzonej stylu włoskim nie może zabraknąć dekoracyjnych dodatków. Przytulne wnętrze tworzą przede wszystkim wzory i ornamenty. Wykorzystuje się tu chociażby motywy florystyczne. W końcu słoneczna Italia jednoznacznie kojarzy się z zapierającymi dech w piersiach widokami i cudowną roślinnością. Przyjemny, domowy nastrój budują również dodatki – ceramiczne dzbanki i wazony, rattanowe kosze czy szklane słoje wypełnione makaronami o najróżniejszych kształtach.

Włoska kuchnie w stylu Verle – funkcjonalny minimalizm

Kuchnia w stylu włoskim, pomimo iż bogata w dodatki, wciąż pozostaje maksymalnie praktyczna. Zobaczcie nasze propozycje kuchennych wnętrz zaaranżowanych we włoskim stylu. Tym, co kreuje tu włoski klimat, są wyjątkowe elementy zabudowy meblowej, wykończenie ścian czy typowe dla włoskiej kuchni produkty zamknięte w stylowych pojemnikach. O ergonomię natomiast z całą pewnością dba tu także funkcjonalny i niezawodny sprzęt marki Siemens i Bosch.

 

A jeżeli już mowa o AGD, pamiętajcie też, że w kuchni w stylu włoskim nie może zabraknąć najwyższej jakości ekspresu do kawy!