Unikatowa zieleń w kuchni – najważniejszy trend kolorystyczny 2022 roku

Unikatowa zieleń w kuchni - trend kolorystyczny 2022 roku

Życie powoli wraca do „nowej normalności” jest to więc idealna okazja, aby wykreować metamorfozę kuchni. Ciemna zieleń króluje na wybiegach światowych projektantów i podbija ulice stolic mody: Paryża, Mediolanu oraz Warszawy nieprzerwanie już od kilku sezonów. Jeśli zastanawiasz się, czy jest coś bardziej pasującego do 2022 roku niż pomysł na zieloną zabudowę kuchenną, pozwól się oczarować Mineralnej Zieleni. Czy jest lepszy czas na rozpoczęcie planowania wymarzonej zabudowy kuchennej niż teraz, w nadchodzących miesiącach jesienno-zimowych, podążając krok w krok a nawet wyprzedzając najnowsze trendy?

Kolorowa prognoza

W nadchodzącym sezonie we wnętrzach, podobnie jak i w szafach, będą królowały złamane biele, brązy, nie zabraknie również uwielbianych od dłuższego czasu odcieni niebieskiego i nieoczywistych tonów mineralnej zieleni inspirowanej organicznym pięknem natury. Odcienie ciemnej zieleni to również jeden najbardziej instagramowych trendów kolorystycznych w kuchni ostatnich sezonów, który dodaje wnętrzom tajemniczości i otula je swoim przytulnym temperamentem, co zwłaszcza jesienią i zimą jest szczególnie mile widziane. Oto kilka faktów, które mogą Cię zainspirować do modnej metamorfozy.

Ciemna zieleń we wnętrzach

Trendy kolorystyczne w kuchni to bardzo istotny element wystroju domu – to tutaj mieści się serce domu, możemy odpocząć i najczęściej oddajemy się rodzinnym pasjom i rozrywkom. Dawno minęły czasy, kiedy uniwersalna i standardowa aranżacja kuchenna była zdominowana czystym kolorem białym albo innym neutralnym odcieniem. Aktualnie zdecydowanie odważniej rezygnujemy z hegemonii uniwersalnej bieli. Zamiast pielęgnować powściągliwość, jesteśmy odważniejsi w swoich wyborach i to dobrze. Tonacja, barwa kuchni często decyduje o kolorystyce pozostałych pomieszczeń w domu.

W czasach, gdy nasze szczęście i zdrowie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, słusznie chcemy otaczać się odcieniami symbolizującymi naturę, wzrost i odnowę. Nie ma wątpliwości, że odcienie ciemniej zieleni będą wyznaczały dalszy kierunek estetycznych propozycji we wnętrzach. Wykorzystaj więc modę, aby zainspirować się do nieoczywistej metamorfozy serca Twojego domu. Kontakt zielenią jest niezwykle kojący dla naszych oczu i umysłu. Nie wierzysz? Podejmij wyzwanie i sprawdź efekt we własnym domu.

Dlaczego zieleń to trudny kolor?

Projektanci i architekci dostrzegają moc zieleni i entuzjastycznie wprowadzają ją do swoich projektów mebli kuchennych na wiele inteligentnych i wyrafinowanych sposobów. Warto zadać sobie pytanie, czy zastosowanie w kuchni zielni jest takie proste i oczywiste jak na pierwszy rzut oka może się wydawać? Niestety moda na zieleń jest dość bezwzględna – często okazuje się, że, jeśli zabudowa meblowa i pozostałe elementy wyposażenia nie mają właściwego natężenia tonu tej barwy, to trudno ją spójnie skomponować z pozostałymi elementami stylizacji.

Warto wiedzieć, że choć zieleń zaskakująco dobrze i bardzo estetycznie łączy się z otoczeniem kuchennym, to jest też kolorem szalenie wymagającym. Planując zieloną metamorfozę wnętrza, koniecznie trzeba mieć świadomość, że chociaż ciemna zieleń w kuchni jest bardzo modna i jej zastosowanie ma ogromny potencjał, to tak naprawdę największe znaczenie ma wybór właściwego odcienia, ponieważ nieodpowiedni ton barwny może całkowicie zepsuć upragniony efekt stylizacji. Decydując się na zieloną zabudowę meblową, nie można zatem zapominać, że w przypadku ciemnej zieleni liczą się najdrobniejsze różnice odcieni. Jeśli zieleń ma zbyt ciepłe zabarwienie, wygląda nieatrakcyjnie, za bardzo trawiasty ton zazwyczaj do niczego nie pasuje i przesadnie się odznacza, a jasna prezentuje się nieciekawie. Gdzie zatem szukać zielonych inspiracji, które będą optymalnie wyważone i zagwarantują fantastyczny efekt? Z podpowiedzią, jak zawsze, przychodzi natura.

Natura inspiruje

Powrót do natury to bardzo silny trend, który wybijając się na pierwszy plan modnych wnętrz, nie ominął również kuchni. Wprowadzanie kolorów wprost z natury pomaga stworzyć spokojne wnętrze, idealne na spędzenie czasu z rodziną, gotowanie weekendowej uczty, pieczenie ciast z dziećmi w leniwe popołudnie i przygotowywanie nowych przepisów na kolację w środku tygodnia.

Zieleń to kolor, który jest obecny w we wnętrzach zazwyczaj w postaci roślin i dodatków, zapominamy jednak często o tym, że wygląda on interesująco i elegancko, jeśli zostanie zastosowany również na zabudowie meblowej. Zainspiruj się wspaniałymi plenerami i pomyśl o bogatej zieleni mchu, szałwii, mięty, liściach, lasach, awokado i oliwkach oraz niebywale hipnotyzujących zielonych minerałach. Zieleń Mineralna z najnowszej kolekcji Verle ma nieoczywisty charakter – jest odcieniem spokojnym, relaksującym i doskonale wpisuje się w aktualny trend celebrujący naturę we wnętrzach. Wygląda dostojnie i z klasą, jest zarówno subtelna, jak i wytwornie elegancka.

Wysublimowana gama zieleni inspirowanej minerałami to świetna paleta barw do wszystkich pomieszczeń, ale warto wiedzieć, że prezentuje się niezwykle atrakcyjnie zwłaszcza w kuchni. Wyobraź sobie otwartą przestrzeń z drzwiami prowadzącymi do ogrodu, a następnie przenieś modny odcień Zieleni Mineralnej do swojego wnętrza. 

Nowa kolekcja Verle wykorzystana w innych pomieszczeniach niż kuchnia

Sprawdzony przepis na modną kuchnię

Już wiemy, że w tym sezonie kolor ciemnozielony jest bardzo modny, ale czy wiemy, jak w odpowiedni sposób zastosować go we wnętrzu? Warto wiedzieć, że zielone kuchnie sprawdzają się równie dobrze w dużych otwartych przestrzeniach, jak i w tych mniejszych, kompaktowych. Chcą uzyskać bardziej wyrazisty i atrakcyjny wygląd stylizacji wnętrza, zgodny z obowiązującymi trendami, rozważ fronty z linii Mineralna Zieleń – to najlepszy wybór, zwłaszcza wtedy, jeśli pragniesz wykreować we wnętrzu atmosferę przytulnego stylu skandynawskiego.

Zieleń Mineralna nie musi ograniczać się wyłącznie do kuchni, doskonale wpisze się w pozostałe wnętrza w domu, w których dominuje neutralna gama barw. Zieleń Mieralna pięknie komponuje się ze złamaną bielą, beżem, szarością, klasyczną czernią czy eleganckim granatem oraz naturalnymi odcieniami drewna. Kluczem do tego, aby ten trend sprawdził się Twoich wnętrzach, jest zachowanie równowagi. Jeśli przesadzisz z Zielenią Mineralną, stylizacja może się okazać przytłaczająca. Najlepiej ogranicz się do zastosowania tego wyrazistego odcienia na frontach szafek lub wyspy i stonuj go np. drewnianym blatem, bielą ścian, szaro – betonowymi akcentami w pozostałej części wnętrza, np. w postaci uchwytów ze szczotkowanego mosiądzu, chromowanego zlewu i betonowej podłogi. Innym perfekcyjnym sposobem na ciekawe przełamanie przesadnie zielonej stylizacji jest wybór kontrastującej baterii w kolorze matowej czerni, która doda wnętrzu atrakcyjności.

Oczywiście zawsze możesz też urozmaicić ciemną zieleń frontów kuchennych odpowiednią porcją natury w postaci doniczek z fantazyjnymi kwiatami ustawionymi luźno na podłodze i świeżymi ziołami, wyeksponowanymi na otwartych półkach lub parapecie, a także wiszącymi doniczkami z paprociami lub miniaturowymi sukulentami.

Elegancja minerałów

Zabudowa meblowa Verle w odcieniu Zieleni Mineralnej przypomina naturę i jej organiczny krajobraz, to ukłon w stronę jej intrygującego charakteru  – jest spokojna, relaksująca i odważnie wpisuje się w aktualny trend celebrujący przyrodę we wnętrzach. Wygląda dostojnie i z klasą, jest zarówno subtelna, jak i wytwornie elegancka.

Używając ciemnozielonego koloru jako punktu wyjścia dla nowej zabudowy meblowej i uzupełniając go odpowiednimi elementami wyposażenia, sprawisz, że Twoja kuchnia będzie perfekcyjnie doprawiona.

Choć jest niezwykle wyważonym tonem barwnym, to ma również niewiarygodnie designerski charakter, który koresponduje z szeregiem innych możliwości, gwarantujących niesamowity efekt stylizacji. Można ją z łatwością urozmaicić dodatkowymi akcentami kolorystycznymi, które docelowo pogłębią nietuzinkowy styl wnętrza lub uzupełnić innymi neutralnymi barwami. Białe ściany i blaty projektach kuchni z frontami w odcieniu Zieleni Mineralnej pomagają zachować świeży i czysty wygląd aranżacji.

Używając ciemnozielonego koloru jako punktu wyjścia dla nowej zabudowy meblowej, bez trudu uzupełnisz go odpowiednimi elementami wyposażenia, które sprawią, że Twoja kuchnia będzie perfekcyjnie doprawiona.

Zieleń Mineralna wybiera mat

Matowe fronty zabudowy meblowej wyróżniające najnowszą kolekcję mebli Verle to gwarancja nietuzinkowego efektu. Warto wiedzieć, że czarne błyszczące lub wykonane ze stali szczotkowanej sprzęty AGD i baterie tworzą wyrazisty i elegancki kontrast dla matowej zabudowy kuchennej, który pogłębia wrażenie przytulnego luksusu, pięknie dopełniając styl i charakter każdego wnętrza.

Granitowe lub białe umywalka ciekawie wyróżniają się na ciemnozielonym tle w matowym wykończeniu i wyglądają hipnotyzująco w komplecie z drewnianym blatem i designerską baterią wykonaną ze szczotkowanej stali. Dodatkowo czarne elementy dekoracyjne, metalowe uchwyty w minimalistycznym kształcie litery U dopełniają atrakcyjność stylizacji.

Dodatkowym atutem matowego wykończenia frontów meblowych, którymi wyróżnia się najnowsza kolekcja Verle, jest to, że nie sprawia ono trudności w utrzymaniu czystości, co jest bardzo istotne w przypadku zabudowy kuchennej.