[Oferta archiwalna] Trwa promocja na suszarki marek Bosch i Siemens. Wybierz urządzenie dla siebie i zyskaj cashback!

W studiach Verle Home trwa promocja, w której za zakup suszarek automatycznych marek Bosch i Siemens zyskać można do 736 zł zwrotu. Poznaj rodzaje i zalety suszarek bębnowych i dowiedz się, jak wybrać urządzenie na miarę własnych potrzeb, by cieszyć się wygodą i oszczędnościami.

Suszarki automatyczne doceniane są przez coraz większą liczbę konsumentów. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim oszczędzają nasz czas i rozwiązują problem z koniecznością rozwieszania prania. Mokre ubrania wystarczy przełożyć z pralki do suszarki, a po ich wysuszeniu po prostu włożyć je do szafy. W promocyjnej ofercie marek Bosch i Siemens, zyskać można od 225 do aż 736 zł premii, w zależności od wybranego modelu urządzenia.

Szczegółowe zasady promocji suszarek Siemens znajdziecie >TUTAJ<

Szczegółowe zasady promocji suszarek Bosch znajdziecie >TUTAJ<

Rodzaje suszarek bębnowych

W swoim wyglądzie suszarka automatyczna do złudzenia przypomina pralkę ładowaną od frontu. Obecnie na rynku dostępne są trzy typy suszarek bębnowych: wywiewowe, kondensacyjne oraz kondensacyjne z pompą ciepła. Suszarki wywiewowe (czasami nazywane również suszarkami ewakuacyjnymi lub wywiewnymi) to najstarszy rodzaj suszarek elektrycznych. Suszenie ubrań w tym urządzeniu odbywa się przy zastosowaniu gorącego powietrza, które w dalszej kolejności odprowadzane na zewnątrz. Oznacza to, że suszarka wywiewna musi być podłączona do wentylacji. Z tego powodu znacznie większą popularnością cieszą się suszarki kondensacyjne.

Suszarki kondensacyjne – czyli jakie?

Działanie suszarek kondensacyjnych jest nieco inne, niż w przypadku modeli ewakuacyjnych. Podczas suszenia ciepłe powietrze wtłaczane jest za pomocą wentylatora. Następnie, po tym jak obiegnie bęben, przedostaje się przez filtr kłaczków. Powstała po jego schłodzeniu wilgoć kondensuje się w skraplaczu (stąd nazwa suszarki) i jest gromadzona w specjalnym pojemniku lub też odprowadzana bezpośrednio do odpływu, w sytuacji gdy suszarka jest do niego podłączona. Wydajność suszarek kondensacyjnych podnoszona jest za sprawą pompy ciepła. Wyposażone w nią urządzenia uznawane są za najbardziej oszczędne. Ma to związek z możliwością ciągłego odzyskiwania ciepła. Ponieważ nagrzane powietrze ogrzewa powietrze zimne, tym samym tworzy się zamknięty obieg. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie dość, że suszarka zużywa mniejsze ilości energii elektrycznej do nagrzania powietrza, to jest też w stanie efektywnie suszyć w niższych temperaturach, a co za tym idzie, jest przyjaźniejsza dla delikatnych tkanin.

Co można suszyć w suszarce automatycznej?

Na temat suszarek automatycznych można usłyszeć wiele nie zawsze prawdziwych informacji. Jedni twierdzą, że można suszyć w nich wszystko, inni zaś uważają, że suszenie automatyczne niszczy lub kurczy ubrania. Prawda, jak zwykle, leży po środku. Są oczywiście ubrania i materiały, których absolutnie nie powinniśmy suszyć automatycznie, ale większości elementów naszej garderoby taki zabieg z pewnością nie zaszkodzi. Bez obaw w suszarce bębnowej możemy suszyć bawełnę, materiały syntetyczne, ręczniki czy pościel. Suszenie ręczników czy pościeli w suszarce pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Aby natomiast bezpiecznie wysuszyć akryl, poliakryl, kołdry, poduszki czy narzuty, musimy skorzystać z przeznaczonego do tego celu programu lub wybrać ustawienia z niższą temperaturą. Zbyt ciepłe powietrze faktycznie mogłoby spowodować ich skurczenie się czy zniszczenie. Pamiętajmy też, że informacja o tym, czy daną rzecz możemy suszyć automatycznie, znajduje się na metce. Zakaz suszenia w suszarce elektrycznej oznaczany jest jako przekreślone koło wpisane w kwadrat.

Wybieramy suszarkę do ubrań – na co zwrócić uwagę?

Czym kierować się, wybierając suszarkę automatyczną? Pod uwagę powinniśmy wziąć podobne właściwości, jak przy wyborze pralki, ale też nasze indywidualne potrzeby, bo najlepsza suszarka to taka, która sprosta naszym oczekiwaniom. Zanim zdecydujemy się na dany model, warto zatem sprawdzić:

  • wymiary suszarki – w zależności od ilości dostępnego miejsca, możemy zdecydować się na model o różnych gabarytach. Wymiary są szczególnie ważne również wtedy, gdy zamierzamy suszarkę ustawić na pralce, korzystając ze specjalnego łącznika,
  • wielkość załadunku – pojemność bębna suszarki dobrze jest dopasować do wielkości wsadu w naszej pralce. Dobór suszarki do pralki pozwoli na jednorazowe wysuszenie wszystkich wypranych ubrań, nawet przy pełnym załadunku. Jeżeli więc przykładowo pojemność naszej pralki to 8 kg, wybrana przez nas suszarka również powinna mieć taką pojemność,
  • pompa ciepła – wiesz już, jak działa suszarka kondensacyjna z pompą ciepła. To element, który bez wątpienia podnosi energooszczędność urządzenia, zapobiegając utratom energii. Suszarki wyposażone w pompę ciepła mogą zużywać nawet o 60% mniej prądu w porównaniu ze standardowymi modelami w klasie A,
  • klasa energetyczna – by mieć pewność, że suszarka pobierać będzie niewielkie ilości prądu, warto postawić na urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Jak już wspomnieliśmy, najbardziej energooszczędne będą suszarki kondensacyjne z pompą ciepła, które znajdziemy w klasie energetycznej od A+ do A+++. Niezbyt dobrym pomysłem może okazać się natomiast zakup zwykłej suszarki kondensacyjnej w klasie B – takie urządzenie może pobierać nawet dwukrotnie więcej prądu, niż model w klasie A. Co więcej, niska klasa energetyczna nie sprzyja również środowisku naturalnemu. W odniesieniu do zużycia prądu, powinniśmy też dowiedzieć się, ile urządzenie zużywa energii w przeciągu roku oraz w ciągu jednego cyklu. Informacje te znajdziemy na etykiecie energetycznej,
  • liczba i rodzaj programów – programy suszenia to jeden z kluczowych elementów, jeżeli zastanawiamy się, jak wybrać suszarkę do ubrań. Nowoczesne suszarki oferują nawet do kilkunastu programów odpowiednio dostosowanych do różnego rodzaju tkanin. Poza tymi klasycznymi, które dostępne są też w pralkach, jak Bawełna czy Syntetyki, znajdziemy tu także programy dedykowane do suszenia wełny, koszul, ręczników, wsadu mieszanego czy ubrań sportowych. Ważne, by na panelu sterowania znalazło się jak najwięcej programów przydatnych dla nas,
  • opcje dodatkowe – większość ze współczesnych suszarek wyposażona jest w dodatkowe opcje, takie jak chociażby redukcja zagnieceń czy możliwość zaprogramowania czasu zakończenia suszenia (to niezwykle praktyczna funkcja z tego względu, że pranie z suszarki – jeżeli nie chcemy go prasować – dobrze jest wyjąć bezpośrednio po zakończeniu procesu suszenia),
  • dodatkowe wyposażenie – jeżeli zamierzamy ustawić suszarkę na pralce, niezbędny będzie specjalny łącznik. Z kolei, kiedy często pierzemy buty, przydać może się kosz czy półka do suszenia butów. Ciekawą opcją jest również podświetlany bęben, który zapewni nam dodatkową wygodę podczas opróżniania suszarki, jeżeli urządzenie zainstalowane zostanie w ciemniejszym pomieszczeniu,
  • stosunek jakości do ceny – za klasyczne modele kondensacyjne bez pompy ciepła co prawda zapłacimy mniej, ale warto zastanowić się, czy taki zakup opłaci nam się na dłuższą metę. Inteligentne suszarki z pompą ciepła oferujące dodatkowe funkcje będą droższe, tańsza jednak będzie ich eksploatacja, a proces suszenia przebiegać będzie szybciej i w bardziej efektywny oraz przyjaźniejszy dla ubrań sposób. Dzięki tego rodzaju urządzeniom będziemy też w stanie zaoszczędzić więcej czasu.

Suszarki automatyczne Siemens – polecane modele

Oto najlepiej oceniane suszarki automatyczne z pompą ciepła marki Siemens. To modele o różnej wielkości załadunku, wyposażone w innowacyjne systemy pozwalające na dokładne suszenie odzieży i precyzyjne dopasowanie parametrów pracy do poszczególnych rodzajów tkanin:

Suszarka z pompą ciepłą Siemens WT47XEH0PL biało-czarna - Verle Home - zdjęcie produktu

Suszarka kondensacyjna Siemens WT47XEH0PL z pompą ciepła – to model o klasie energetycznej A+++ i pojemności bębna wynoszącej 9 kg. Oferuje szybki, 40-minutowy program suszenia oraz program dedykowany do suszenia odzieży outdoorowej i sportowej. Suszarka wyposażona jest w technologię Home Connect, za sprawą której jesteśmy w stanie obsługiwać ją zdalnie, przy pomocy aplikacji, w której dodatkowo znajdziemy wskazówki odnośnie do bezpiecznego suszenia poszczególnych tkanin czy wyboru odpowiedniego programu dla konkretnego załadunku. Przy zakupie urządzenia, w zestawie otrzymamy kosz do suszenia delikatnych tekstyliów oraz obuwia.

Suszarka kondensacyjna Siemens WT45H25EPL z pompą ciepła – to model w klasie energetycznej A++, o 8-kilogramowej pojemności bębna, o wyjątkowej konstrukcji. Wnętrze bębna softDry zostało zaprojektowane tak, by suszarka z jeszcze większą delikatnością mogła obchodzić się z naszym praniem. Faliste łopatki powodują dodatkowy ruch powietrza, dzięki czemu tkaniny przesuwają się po bębnie tak, jakby sunęły na poduszce powietrznej. Obecny z suszarce system iSensoric rozpoznaje, kiedy pranie jest suche i automatycznie kończy pracę urządzenia we właściwym momencie, aby nie narażać ubrań na przesuszenie. W zestawie znajduje się kosz do suszenia delikatnych tekstyliów oraz butów.

Suszarka Siemens WT45H25EPL biała - Verle Home - zdjęcie produktu
Suszarka Siemens WT45HV0EPL biała - Verle Home - zdjęcie produktu

Suszarka kondensacyjna Siemens WT45HV0EPL z pompą ciepła– to model w klasie energetycznej A++, o 8-kilogramowym wsadzie. Oferuje szybki program 40-minutowy oraz program do suszenia odzieży outdoorowej i sportowej. Suszarka wyposażona została w boczne panele tłumiące wibracje, co ogranicza generowany przez nią poziom hałasu. Posiada czujnik iSensoric rozpoznający stopień wysuszenia tkanin oraz wygodny w czyszczeniu filtr easyClean. W zestawie również otrzymamy kosz do suszenia delikatnych tekstyliów oraz obuwia.

Suszarka kondensacyjna Siemens WT47RTE0PL z pompą ciepła – to model o najwyższej klasie energetycznej na poziomie A+++ i załadunku 8 kg. Wyposażony jest w bęben o specjalnej budowie sotfDry gwarantującej delikatne suszenie oraz programy do suszenia odzieży outdoorowej i sportowej. Oszczędność czasu użytkownikowi zapewnia szybki program 40-minutowy, a także system spedPack pozwalający na skrócenie czasu cyklu, bez względu na wybrany program. Bęben suszarki jest podświetlany. W komplecie także znajduje się kosz do suszenia delikatnych tekstyliów oraz butów.

Suszarka Siemens WT47RTE0PL biała - Verle Home - zdjęcie produktu
Suszarka Siemens WT47RTE0PL biała - Verle Home - zdjęcie produktu

Suszarka kondensacyjna Siemens WT7U46EPL – to model o wysokiej klasie energetycznej A++ i 9-kilogramowym wsadzie. Sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy wygodnego pokrętła oraz dotykowego panelu multiTouch z wyświetlaczem LED, który pozwala na szybki wybór dodatkowych opcji. Wśród nich znajdziemy m.in. funkcję speedPack, skracającą czas trwania poszczególnych programów. Co ciekawe, urządzenie wyposażono w system selfCleaning, który automatycznie oczyszcza wymiennik ciepła, utrzymując w ten sposób zużycie energii na stałym, niskim poziomie. W zestawie znajduje się kosz do suszenia delikatnych tekstyliów oraz obuwia.