Co zrobić, kiedy żaden z dostępnych na rynku okapów nie pasuje do naszej kuchni? Czy w takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy całkowicie zrezygnować z komfortu, jaki zapewnia efektywnie działający wyciąg? Mamy dla was propozycję, która może rozwiązać wasz problem. Poznajcie płyty indukcyjne z wbudowanym okapem.
Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem – jak działa?
Indukcja ze zintegrowanym okapem to nowoczesne urządzenie 2 w 1 łączące funkcje płyty grzewczej i wyciągu kuchennego w jednym sprzęcie. Sama kuchenka działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Specjalne cewki pod jej powierzchnią wytwarzają pole magnetyczne, które generuje ciepło bezpośrednio w naczyniu. Wbudowany okap zaś, znajduje się na środku płyty lub na jej obrzeżach. Wyciąg odprowadza opary i zapachy bezpośrednio z ustawionych na kuchence garnków. Dzięki temu powietrze w kuchni pozostaje czyste, a dodatkowe urządzenia, takie jak klasyczny okap kuchenny, nie są potrzebne. To doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych pomieszczeń, w których liczy się funkcjonalność, a także do niewielkich wnętrz, w których zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca.
Gdzie się sprawdzi płyta zintegrowana z wyciągiem?
Funkcjonalność w kuchni odgrywa niezwykle ważną rolę, a dla funkcjonalności kluczowe znaczenie ma układ mebli i sprzętów AGD. Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem często bywa rozwiązaniem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zadbać o praktyczną stronę naszej kuchennej aranżacji. Kiedy nasza kuchnia jest otwarta na salon, a my planujemy urządzić strefę gotowania na wyspie lub na półwyspie, może okazać się, że nie mamy możliwości instalacji okapu wyspowego bądź też brakuje na niego miejsca. Inna problematyczna przestrzeń to strefa pod oknem. Zdarza się, że tylko tutaj jesteśmy w stanie zainstalować płytę grzewczą, ale – jak zapewne się domyślacie – w takim wypadku musimy zrezygnować z tradycyjnego wyciągu kominowego czy podszafkowego. Nie zawsze też sprawdzi się w tym miejscu okap sufitowy. Ten rodzaj urządzeń ma bowiem swoje specyficzne wymagania. Prostym wyjściem z sytuacji jest zakup indukcji ze zintegrowanym okapem. To także świetny wybór do małej kuchni, w której – za sprawą urządzenia 2 w 1 możemy zaoszczędzić przestrzeń nad kuchenką.
Plusy płyt indukcyjnych z wbudowanym okapem
Indukcja ze zintegrowanym okapem to urządzenie, które wyróżnia cały szereg zalet. Warto poznać je, by mieć pewność, że zakup tego urządzenia nam się opłaci.
- Oszczędność miejsca – płyta z wbudowanym okapem eliminuje konieczność montażu tradycyjnego wyciągu nad kuchenką. Pozwala na większą swobodę w planowaniu aranżacji kuchni i ułatwia optymalne zagospodarowanie przestrzeni, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.
- Wysoka skuteczność w pochłanianiu oparów – dzięki umiejscowieniu okapu blisko garnków i patelni, wyciąg efektywnie pochłania opary, zapachy i drobinki tłuszczu unoszące się w powietrzu.
- Zintegrowane sterowanie – wiele modeli płyt indukcyjnych z wbudowanym okapem oferuje zintegrowane systemy sterowania, które umożliwiają kontrolę zarówno płyty, jak i okapu z poziomu jednego panelu, a nawet poprzez aplikację mobilną.
- Łatwość czyszczenia – dotyczy zarówno samej płyty, jak i okapu. Gładką powierzchnię płyty bez trudu wyczyścimy po skończonym użytkowaniu, z kolei do wyciągu i jego elementów, takich jak filtry węglowe czy przeciwtłuszczowe, będziemy mieć ułatwiony dostęp.
- Nowoczesny design – płyta ze zintegrowanym okapem prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko, a tym samym, wpisuje się w nowoczesne trendy. Ukryty okap podkreśla minimalizm wystroju wnętrza.
- Cicha praca – wbudowane okapy często działają ciszej niż tradycyjne modele. To zaś znacząco poprawia komfort użytkowania pomieszczenia, zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na salon.
- Energooszczędność – płyty indukcyjne, ponieważ ogrzewają jedynie naczynie, a nie całą swoją powierzchnię, jak ma to miejsce w przypadku płyt ceramicznych, cechują się wysoką efektywnością energetyczną. Dodatkowo, zintegrowany okap może działać skuteczniej, co również sprzyja oszczędzaniu energii.
- Elastyczność w aranżacji – ponieważ eliminujemy konieczność instalacji tradycyjnego okapu na ścianie lub suficie, zyskujemy dużo większe możliwości w planowaniu i urządzaniu kuchni.
- Precyzyjny wybór ustawień – niepodważalną zaletą płyt elektrycznych jest możliwość precyzyjnej kontroli mocy, z jaką ogrzewane jest naczynie. Możemy więc bez trudu dostosować poziom temperatury do wymagań przyrządzanej potrawy. Co więcej, sporo płyt indukcyjnych z wbudowanym wyciągiem dodatkowo oferuje zaawansowane funkcje, które ułatwiają i przyspieszają gotowanie.
Wybieramy płytę indukcyjną ze zintegrowanym wyciągiem – na co zwrócić uwagę?
Kiedy już zdecydujemy się na zakup płyty indukcyjne z wbudowanym okapem, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać model na miarę swoich potrzeb.
- Moc płyty i okapu – sprawdźmy, jaką moc grzewczą oferuje płyta indukcyjna oraz jaką wydajność ma wbudowany okap. Moc płyty wpływa na szybkość gotowania, a wydajność okapu na efektywność pochłaniania oparów i zapachów.
- Rozmiar płyty – wymiary płyty powinny być dopasowane do dostępnej w kuchni przestrzeni. Pamiętajmy przy tym, że czteropalnikowa płyta indukcyjna z wbudowanym okapem będzie większa, niż standardowa kuchenka z czterema polami grzewczymi.
- Funkcje dodatkowe – zwróćmy uwagę na to, jakie funkcje oferuje płyta. Może to być np. booster (szybkie nagrzewanie), automatyczne rozpoznawanie garnków czy możliwość synchronizacji pracy z okapem. Takie udogodnienia zwiększają komfort użytkowania urządzenia.
- Tryby pracy okapu – warto zwrócić uwagę na to, czy okap działa w trybie wyciągu (odprowadzenie powietrza na zewnątrz) czy również pochłaniacza (recykling powietrza). Tryb wyciągu jest bardziej efektywny, jednak nie zawsze mamy możliwość podłączenia urządzenia do wentylacji.
- Poziom hałasu – okap wbudowany w płytę indukcyjną, jak każde urządzenie, generuje hałas, dlatego dobrze jest dowiedzieć się, czy jego użytkowanie również pod tym kątem będzie dla nas wygodne.
- Cena i gwarancja – porównajmy ceny dostępnych modeli i zwróćmy uwagę na warunki gwarancji. Płyty indukcyjne z wbudowanym okapem to zaawansowane urządzenia, dlatego dobrze jest upewnić się, że mają długi okres gwarancyjny, a serwis producenta będzie dla nas łatwo dostępny.
- Design i dopasowanie do wnętrza – przekonajmy się, czy dana płyta indukcyjna z okapem harmonijnie wpisze się w wystrój naszej kuchni.
- Opinie – zanim dokonamy ostatecznej decyzji, poczytajmy opinie krążące w sieci na temat danego producenta czy nawet konkretnego modelu. Znajdziemy je na stronach marek, sklepów internetowych oraz porównywarek cenowych.
Zaawansowane funkcje w płytach indukcyjnych z wbudowanym okapem Siemens
Znane i sprawdzone marki troszczą się o to, by ich nowoczesne sprzęty wyposażone były w technologie i funkcje, za sprawą których wykonywanie codziennych zadań staje się jeszcze szybsze i łatwiejsze. Tak też jest w przypadku indukcji ze zintegrowanym wyciągiem marki Siemens. Jakich udogodnienia możemy znaleźć w płytach grzewczych tego producenta? Możemy zobaczyć to na przykładzie płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem Siemens EX875LX67E:
- powerBoost – funkcja przyspieszająca gotowanie poprzez zwiększenie mocy strefy grzewczej o nawet 50%, dzięki czemu możemy znacznie skrócić czas potrzebny chociażby do zagotowania wody czy podgrzania posiłku – nawet o 35%,
- fryingSensor Plus – to czujnik kontrolujący temperaturę podczas smażenia, który – za sprawą utrzymywania optymalnej temperatury – zapobiega przypalaniu się potraw,
- cookingSensor Plus ready – system monitorujący temperaturę w trakcie gotowania, który zapobiega kipieniu, poprzez dostosowywanie mocy grzania,
- flexInduction – elastyczna strefa grzewcza, która automatycznie dostosowuje się do rozmiaru i kształtu naczyń, zapewniając równomierne gotowanie,
- flexMotion – czyli funkcja zapamiętująca ustawienia temperatury dla każdego garnka, umożliwiająca ich przesuwanie na inne pole grzewcze, bez konieczności ponownego wprowadzania ustawień,
- powerMove – to strefa grzewcza podzielona na różne poziomy mocy, które automatycznie dostosowują temperaturę, gdy przesuwamy naczynie,
- Home Connect – innowacyjna technologia dająca możliwość zdalnego sterowania płytą indukcyjną za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie, jak również otwierająca przed nami świat do wyśmienitych przepisów,
- Timer z funkcją wyłączenia – funkcja umożliwiająca ustawienie czasu pracy płyty, po upływie którego strefa grzewcza automatycznie się wyłączy.
Inny, polecany model płyty zintegrowanej z okapem marki Siemens to: iQ500 ED811FQ15E. Kliknij w link po więcej szczegółów!
Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem – czy warto? Podsumowanie
Indukcja ze zintegrowanym okapem to innowacyjne urządzenie 2 w 1, które łączy funkcje płyty grzewczej i wyciągu. Użytkownikom zapewnia oszczędność miejsca w kuchni i oferuje swój nowoczesny design. Zastosowanie indukcji umożliwia szybkie i efektywne gotowanie, a zintegrowany wyciąg skutecznie pochłania opary i zapachy. Tego typu sprzęty dobrze sprawdzają się w mniejszych kuchniach, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a każdy centymetr powierzchni użytkowej jest niezwykle cenny. Jednocześnie płyty z wbudowanym okapem są również idealnym rozwiązaniem do kuchni otwartych na salon, gdzie instalacja klasycznego wyciągu bywa problematyczna, zwłaszcza kiedy zaplanujemy strefę gotowania na wyspie lub pod oknem. Dzięki wbudowanemu okapowi nie musimy rezygnować z estetyki wnętrza ani poświęcać przestrzeni na dodatkowe urządzenie. Daje nam to większą elastyczność w projektowaniu wnętrza. Nowoczesne płyty indukcyjne z wbudowanym okapem, takie jak modele oferowane przez markę Siemens, wyposażane są w szereg zaawansowanych technologii, które zwiększają ich funkcjonalność.
Co zrobić, kiedy żaden z dostępnych na rynku okapów nie pasuje do naszej kuchni? Czy w takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy całkowicie zrezygnować z komfortu, jaki zapewnia efektywnie działający wyciąg? Mamy dla was propozycję, która może rozwiązać wasz problem. Poznajcie płyty indukcyjne z wbudowanym okapem.
Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem – jak działa?
Indukcja ze zintegrowanym okapem to nowoczesne urządzenie 2 w 1 łączące funkcje płyty grzewczej i wyciągu kuchennego w jednym sprzęcie. Sama kuchenka działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Specjalne cewki pod jej powierzchnią wytwarzają pole magnetyczne, które generuje ciepło bezpośrednio w naczyniu. Wbudowany okap zaś, znajduje się na środku płyty lub na jej obrzeżach. Wyciąg odprowadza opary i zapachy bezpośrednio z ustawionych na kuchence garnków. Dzięki temu powietrze w kuchni pozostaje czyste, a dodatkowe urządzenia, takie jak klasyczny okap kuchenny, nie są potrzebne. To doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych pomieszczeń, w których liczy się funkcjonalność, a także do niewielkich wnętrz, w których zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca.
Gdzie się sprawdzi płyta zintegrowana z wyciągiem?
Funkcjonalność w kuchni odgrywa niezwykle ważną rolę, a dla funkcjonalności kluczowe znaczenie ma układ mebli i sprzętów AGD. Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem często bywa rozwiązaniem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zadbać o praktyczną stronę naszej kuchennej aranżacji. Kiedy nasza kuchnia jest otwarta na salon, a my planujemy urządzić strefę gotowania na wyspie lub na półwyspie, może okazać się, że nie mamy możliwości instalacji okapu wyspowego bądź też brakuje na niego miejsca. Inna problematyczna przestrzeń to strefa pod oknem. Zdarza się, że tylko tutaj jesteśmy w stanie zainstalować płytę grzewczą, ale – jak zapewne się domyślacie – w takim wypadku musimy zrezygnować z tradycyjnego wyciągu kominowego czy podszafkowego. Nie zawsze też sprawdzi się w tym miejscu okap sufitowy. Ten rodzaj urządzeń ma bowiem swoje specyficzne wymagania. Prostym wyjściem z sytuacji jest zakup indukcji ze zintegrowanym okapem. To także świetny wybór do małej kuchni, w której – za sprawą urządzenia 2 w 1 możemy zaoszczędzić przestrzeń nad kuchenką.
Plusy płyt indukcyjnych z wbudowanym okapem
Indukcja ze zintegrowanym okapem to urządzenie, które wyróżnia cały szereg zalet. Warto poznać je, by mieć pewność, że zakup tego urządzenia nam się opłaci.
- Oszczędność miejsca – płyta z wbudowanym okapem eliminuje konieczność montażu tradycyjnego wyciągu nad kuchenką. Pozwala na większą swobodę w planowaniu aranżacji kuchni i ułatwia optymalne zagospodarowanie przestrzeni, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.
- Wysoka skuteczność w pochłanianiu oparów – dzięki umiejscowieniu okapu blisko garnków i patelni, wyciąg efektywnie pochłania opary, zapachy i drobinki tłuszczu unoszące się w powietrzu.
- Zintegrowane sterowanie – wiele modeli płyt indukcyjnych z wbudowanym okapem oferuje zintegrowane systemy sterowania, które umożliwiają kontrolę zarówno płyty, jak i okapu z poziomu jednego panelu, a nawet poprzez aplikację mobilną.
- Łatwość czyszczenia – dotyczy zarówno samej płyty, jak i okapu. Gładką powierzchnię płyty bez trudu wyczyścimy po skończonym użytkowaniu, z kolei do wyciągu i jego elementów, takich jak filtry węglowe czy przeciwtłuszczowe, będziemy mieć ułatwiony dostęp.
- Nowoczesny design – płyta ze zintegrowanym okapem prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko, a tym samym, wpisuje się w nowoczesne trendy. Ukryty okap podkreśla minimalizm wystroju wnętrza.
- Cicha praca – wbudowane okapy często działają ciszej niż tradycyjne modele. To zaś znacząco poprawia komfort użytkowania pomieszczenia, zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na salon.
- Energooszczędność – płyty indukcyjne, ponieważ ogrzewają jedynie naczynie, a nie całą swoją powierzchnię, jak ma to miejsce w przypadku płyt ceramicznych, cechują się wysoką efektywnością energetyczną. Dodatkowo, zintegrowany okap może działać skuteczniej, co również sprzyja oszczędzaniu energii.
- Elastyczność w aranżacji – ponieważ eliminujemy konieczność instalacji tradycyjnego okapu na ścianie lub suficie, zyskujemy dużo większe możliwości w planowaniu i urządzaniu kuchni.
- Precyzyjny wybór ustawień – niepodważalną zaletą płyt elektrycznych jest możliwość precyzyjnej kontroli mocy, z jaką ogrzewane jest naczynie. Możemy więc bez trudu dostosować poziom temperatury do wymagań przyrządzanej potrawy. Co więcej, sporo płyt indukcyjnych z wbudowanym wyciągiem dodatkowo oferuje zaawansowane funkcje, które ułatwiają i przyspieszają gotowanie.
Wybieramy płytę indukcyjną ze zintegrowanym wyciągiem – na co zwrócić uwagę?
Kiedy już zdecydujemy się na zakup płyty indukcyjne z wbudowanym okapem, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać model na miarę swoich potrzeb.
- Moc płyty i okapu – sprawdźmy, jaką moc grzewczą oferuje płyta indukcyjna oraz jaką wydajność ma wbudowany okap. Moc płyty wpływa na szybkość gotowania, a wydajność okapu na efektywność pochłaniania oparów i zapachów.
- Rozmiar płyty – wymiary płyty powinny być dopasowane do dostępnej w kuchni przestrzeni. Pamiętajmy przy tym, że czteropalnikowa płyta indukcyjna z wbudowanym okapem będzie większa, niż standardowa kuchenka z czterema polami grzewczymi.
- Funkcje dodatkowe – zwróćmy uwagę na to, jakie funkcje oferuje płyta. Może to być np. booster (szybkie nagrzewanie), automatyczne rozpoznawanie garnków czy możliwość synchronizacji pracy z okapem. Takie udogodnienia zwiększają komfort użytkowania urządzenia.
- Tryby pracy okapu – warto zwrócić uwagę na to, czy okap działa w trybie wyciągu (odprowadzenie powietrza na zewnątrz) czy również pochłaniacza (recykling powietrza). Tryb wyciągu jest bardziej efektywny, jednak nie zawsze mamy możliwość podłączenia urządzenia do wentylacji.
- Poziom hałasu – okap wbudowany w płytę indukcyjną, jak każde urządzenie, generuje hałas, dlatego dobrze jest dowiedzieć się, czy jego użytkowanie również pod tym kątem będzie dla nas wygodne.
- Cena i gwarancja – porównajmy ceny dostępnych modeli i zwróćmy uwagę na warunki gwarancji. Płyty indukcyjne z wbudowanym okapem to zaawansowane urządzenia, dlatego dobrze jest upewnić się, że mają długi okres gwarancyjny, a serwis producenta będzie dla nas łatwo dostępny.
- Design i dopasowanie do wnętrza – przekonajmy się, czy dana płyta indukcyjna z okapem harmonijnie wpisze się w wystrój naszej kuchni.
- Opinie – zanim dokonamy ostatecznej decyzji, poczytajmy opinie krążące w sieci na temat danego producenta czy nawet konkretnego modelu. Znajdziemy je na stronach marek, sklepów internetowych oraz porównywarek cenowych.
Zaawansowane funkcje w płytach indukcyjnych z wbudowanym okapem Siemens
Znane i sprawdzone marki troszczą się o to, by ich nowoczesne sprzęty wyposażone były w technologie i funkcje, za sprawą których wykonywanie codziennych zadań staje się jeszcze szybsze i łatwiejsze. Tak też jest w przypadku indukcji ze zintegrowanym wyciągiem marki Siemens. Jakich udogodnienia możemy znaleźć w płytach grzewczych tego producenta? Możemy zobaczyć to na przykładzie płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem Siemens EX875LX67E:
- powerBoost – funkcja przyspieszająca gotowanie poprzez zwiększenie mocy strefy grzewczej o nawet 50%, dzięki czemu możemy znacznie skrócić czas potrzebny chociażby do zagotowania wody czy podgrzania posiłku – nawet o 35%,
- fryingSensor Plus – to czujnik kontrolujący temperaturę podczas smażenia, który – za sprawą utrzymywania optymalnej temperatury – zapobiega przypalaniu się potraw,
- cookingSensor Plus ready – system monitorujący temperaturę w trakcie gotowania, który zapobiega kipieniu, poprzez dostosowywanie mocy grzania,
- flexInduction – elastyczna strefa grzewcza, która automatycznie dostosowuje się do rozmiaru i kształtu naczyń, zapewniając równomierne gotowanie,
- flexMotion – czyli funkcja zapamiętująca ustawienia temperatury dla każdego garnka, umożliwiająca ich przesuwanie na inne pole grzewcze, bez konieczności ponownego wprowadzania ustawień,
- powerMove – to strefa grzewcza podzielona na różne poziomy mocy, które automatycznie dostosowują temperaturę, gdy przesuwamy naczynie,
- Home Connect – innowacyjna technologia dająca możliwość zdalnego sterowania płytą indukcyjną za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie, jak również otwierająca przed nami świat do wyśmienitych przepisów,
- Timer z funkcją wyłączenia – funkcja umożliwiająca ustawienie czasu pracy płyty, po upływie którego strefa grzewcza automatycznie się wyłączy.
Inny, polecany model płyty zintegrowanej z okapem marki Siemens to: iQ500 ED811FQ15E. Kliknij w link po więcej szczegółów!
Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem – czy warto? Podsumowanie
Indukcja ze zintegrowanym okapem to innowacyjne urządzenie 2 w 1, które łączy funkcje płyty grzewczej i wyciągu. Użytkownikom zapewnia oszczędność miejsca w kuchni i oferuje swój nowoczesny design. Zastosowanie indukcji umożliwia szybkie i efektywne gotowanie, a zintegrowany wyciąg skutecznie pochłania opary i zapachy. Tego typu sprzęty dobrze sprawdzają się w mniejszych kuchniach, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a każdy centymetr powierzchni użytkowej jest niezwykle cenny. Jednocześnie płyty z wbudowanym okapem są również idealnym rozwiązaniem do kuchni otwartych na salon, gdzie instalacja klasycznego wyciągu bywa problematyczna, zwłaszcza kiedy zaplanujemy strefę gotowania na wyspie lub pod oknem. Dzięki wbudowanemu okapowi nie musimy rezygnować z estetyki wnętrza ani poświęcać przestrzeni na dodatkowe urządzenie. Daje nam to większą elastyczność w projektowaniu wnętrza. Nowoczesne płyty indukcyjne z wbudowanym okapem, takie jak modele oferowane przez markę Siemens, wyposażane są w szereg zaawansowanych technologii, które zwiększają ich funkcjonalność.