Kuchnia w stylu slow life dla miłośników zrównoważonego designu

Ciepły piaskowy beton w kuchni

Dużo mówi się o kuchni w stylu slow life, również w kontekście aranżacji wnętrz. Idea życia w rytmie slow zatacza coraz szersze kręgi i jak się okazuje, może też być fantastyczną inspiracją do zaaranżowania kuchni, w której nie tylko dobrze zjesz, ale również poczujesz się świetnie. Jeśli chcesz wprowadzić u siebie zmiany inspirowane ideą życia w powolnym rytmie, trafiłeś we właściwe miejsce. Musisz jedynie spojrzeć na swój dom z nowej architektonicznej perspektywy.

Wykorzystując minimalizm i zrównoważony design, dajemy Ci wskazówki dotyczące uniwersalnie pięknego projektu kuchni w ciepłym betonowym piaskowym odcieniu, która jest jasna i przytulna oraz odporna na przemijające trendy.

Styl slow life, czyli jaki?

Slow life to nie tylko produkty i nowe kolekcje, ale także ludzie i procesy, które się z nimi wiążą. Trend jest zaproszeniem do spowolnienia i odzyskania kontroli nad codziennym życiem oraz modą, które zmienia się jak w kalejdoskopie. Warto sobie uświadomić, że wnętrza w stylu slow preferują uważne stylizowanie. Wyłącz wiec smartfona i dopasuj się do swoich marzeń oraz uniwersalnej potrzeby wszechobecnej przytulności w domu. Zadbaj o dobrą aurę zwłaszcza w kuchni, ponieważ to miejsce, w którym bije serce domu i można być w pełni sobą. To tutaj chwila, trwa tu i teraz. Nareszcie można bez pośpiechu spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi lub delektować się przytulną dekoracyjnością w samotności.

Warto wiedzieć, że dom w stylu slow life jest z natury osobisty – nie ma ani zasad, ani jednego planu na estetykę. Chodzi przede wszystkim o codzienne kultywowanie samoświadomości, aby mówić „nie” zbyt wielu społecznym zobowiązaniom i uwolnić się od presji podążania za trendami i posiadania elementów z najnowszych kolekcji. Duże znaczenie ma również praktykowanie refleksji zakupowych na temat potrzebnych i niepotrzebnych przedmiotów, preferowanie klasyki i bezwzględne eliminowanie elementów wyposażenia, które charakteryzuje niestaranność wykonania i niska jakość użytych materiałów. Powolna atmosfera kuchni urządzonej w stylu slow life preferuje wszystko, co nie poddaje się próbie czasu. Wybór uniwersalnie prostej estetyki, która jest ponadczasowa, pomaga zatem przekroczyć presję podążania za nowościami i nieustanną potrzebę wymiany dobrych przedmiotów na nowsze i teoretycznie lepsze modele.

Urządzanie i dekorowanie wnętrz domu, a zwłaszcza kuchni to inwestycja, która wiąże się z setkami decyzji. Zależy Ci na jasnej, ciepłej i przytulanej aranżacji kuchni i meblach, które przetrwają próbę czasu. zarówno pod względem stylu, jak i jakości wykonania, ale nie do końca wiesz, czego chcesz lub potrzebujesz? W dalszej części artykułu znajdziesz podpowiedzi, które pomogą, Ci podejmować jednoznacznie dobre decyzje dotyczące stylu, materiałów, koloru i dekoracji kuchni.

Zrównoważony design

Jedną z kluczowych zasad wdrażania stylu slow life we wnętrzach jest kreowanie aranżacji przy użyciu zrównoważonych elementów wyposażenia wykonanych z materiałów wysokiej jakości, które, jeśli są odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane, gwarantują długowieczność mebli i sprzętów. Jeśli chcesz praktykować styl slow life, wybieraj przede wszystkim takie elementy, które już od pierwszego wejrzenia chce się zachować przez wiele lat, zamiast tych, które chciałoby się wymienić pod wpływem impulsu lub zmieniającej się mody. Decydując się na meble i rozwiązania, które będą Ci służyły przez lata, spowolnisz rytm kupowania i wyrzucania przedmiotów i tym samym zadbasz o Matkę Naturę.

Architekci polecają

W kuchni zaaranżowanej w stylu slow life postaw na proste, klasyczne kształty i trwałe materiały, które przetrwają próbę czasu. Prawdopodobnie zastanawiasz się, co to znaczy? Ciekawi Cię, do jakich aranżacji kuchennych najczęściej sięgają nasi znajomi architekci i dekoratorzy wnętrz? Od innowacyjnych stylów z dominacją betonu architektonicznego po naturalne fronty preferujące ciepły betonowy piaskowy odcień i nie tylko. Wybór odpowiedniej kuchni może być wyzwaniem, dlatego aby pomóc Ci osiągnąć idealny wygląd aranżacji, zebraliśmy sprawdzone wskazówki od naszych ekspertów.

 

Teoria widzenia

Nie ma jednego schematu na zaaranżowanie wnętrza w stylu slow life. Urządzenia całego domu lub tylko kuchni w tym stylu oznacza wyselekcjonowany i dopracowany zbiór elementów wyposażenia.
Wybór koloru kuchni nie zawsze jest łatwym zadaniem, dlatego eksperci, zwłaszcza na etapie tworzenia koncepcji aranżacji wnętrza, zalecają uwzględnianie psychologii barw i jej wpływu na domowników, a w dalszej kolejności dopasowanie światowych trendów do własnego gustu. Warto pamiętać, że zbyt intensywne barwy mogą zmienić samopoczucie domowników i czasami nawet potęgować negatywną energię w pomieszczeniu a nawet w całym  domu. Jasne kolory, będąc przeciwieństwem ciemnych i zazwyczaj wzmacniają optymistyczną aurę oraz pogłębiają przytulność wnętrza.

Kolor szary był jedną z najpopularniejszych barw w ostatniej dekadzie. Aktualnie dekoratorzy i projektanci chętniej sięgają po beż, aby wykreować spokojniejszy i cieplejszy nastrój we wnętrzu. Popielaty ma najczęściej chłodne odcienie, a naturalne tony piaskowe, takie jak złamane odcienie delikatnych szarości i płatków owsianych, są znacznie cieplejsze. Te tony mają właściwości uspokajające, co ma ogromne znaczenie w trudnych czasach współczesnych, które są obciążające emocjonalnie, ponieważ są przeładowane bodźcami wzrokowymi i słuchowymi.

 

Beżowe odcienie i zróżnicowane faktury, takie jak drewno i len, ze względu na ich naturalnie kojący charakter, zbliżający do natury i oddalający od produkowanych masowo elementów wyposażenia, które mają negatywny wpływ na środowisko, są prawie zawsze obecne w aranżacjach wnętrz zaaranżowanych w stylu slow life.

Najnowsze trendy kolorystyczne Verle wpisują się w ten trend. Wyróżniają się najwyższą jakością i niepowtarzalnymi odcieniami kolorystycznymi, które można spotkać w naturze. Chociaż jasna, spokojna i ciepła paleta barw nie jest jedynym wyznacznikiem estetyki slow life, to ciepły betonowy piaskowy odcień frontów Verle rezonuje z tym stylem w optymalny sposób i zachęca do spokoju, jednocześnie łącząc się z naturą i zrównoważonymi wyborami.

Kolor, forma i struktura

Każda osoba ma swoje indywidualne preferencje barwne i kombinacje kolorów. Niezależnie od preferowanego stylu lub koloru, zawsze zalecamy dokładne przemyślenie rodzaju materiału, z którego będą wykonane meble. Najnowsza kolekcja Verle 2022 oferuje szeroką gamę frontów i blatów w jasnych odcieniach obejmujących przytulne i uniwersalnie modne tonacje, wśród których z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które nie tylko nada Twojej kuchni ostateczny szlif, ale również będzie odporne na zniszczenia w codziennym użytkowaniu, łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu porządku.

W linii RIVA ciepły betonowy piaskowy, neutralne tony barwne pięknie komponują się z drewnem i betonem architektonicznym, więc wspaniale wypełniają lukę w delikatnych tonach mile widzianych we wnętrzach współczesnych. Ponieważ w kolekcjach nowości Verle wszystkie materiały i kolory są najwyższej jakości, to te rozwiązania które docelowo wybierzesz dla siebie powinny zależeć już tylko od Twoich indywidualnych preferencji.

Coraz więcej osób decyduje się na matowe fronty mebli nie tylko ze względów estetycznych, ale również funkcjonalnych. Warto wiedzieć, że kuchnie matowe nie są tak trudne do utrzymania w czystości, jak np. te w połysku. Powierzchnie linii Ciepły betonowy piaskowy mają unikalną, nieporowatą warstwę zewnętrzną. Zaletą jest również to, że fronty Verle są odporne na zarysowania, ścieranie, suche ciepło. Sprawdź nasze najciekawsze pomysły na aranżację i spraw, aby Twoja matowa kuchnia, łazienka, przedpokój czy salon wyglądały wyjątkowo i efektownie.

 

Nowa kolekcja Verle wykorzystana w innych pomieszczeniach niż kuchnia

 

Naturalne piękno

Jeśli marzysz o jasnym wnętrzu, w którym fascynacja betonem architektonicznym eksponuje wyrafinowany charakter stylizacji to linia ciepły betonowy piaskowy jest dla Ciebie. Warto podkreślić, że stanowi ona niebywale wysublimowaną alternatywę dla zazwyczaj jednoznacznie szarych i dość oczywistych odcieni tradycyjnych imitacji betonu, które wydają się zdecydowanie zbyt zimne dla wykreowania przytulnego klimatu aranżacji w stylu slow life.

Duet jasne drewno i ciepły betonowy piaskowy odcień frontów na dobre zadomowił się w aranżacjach wnętrz w stylu minimalistycznym, loftowym oraz skandynawskim i oferuje różnorodne możliwości. Kiedy patrzysz na jasną kuchnię, którą otula ciepła imitacja betonu architektonicznego czas jakby staje w miejscu, zwłaszcza wtedy, gdy zatroszczysz się również o naturalne dodatki tekstylne, np. bawełniane lub lniane. Slow relaks w objęciach piaskowej palety barw gwarantowany!

 

Jak wybrać odpowiedni projekt kuchni?

Chcąc poczuć pozytywne właściwości kuchni w stylu slow life, najlepiej zdecyduj się na aranżację na planie otwartym – to nadal numer jeden, który jest często traktowany jako synonim elegancji i współczesnego stylu. Warto wiedzieć, że w kuchniach otwartych często stosuje się wyspę kuchenną, która ma za zadanie podzielić przestrzeń i wzmocnić jej charakter otwarty. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że osoba gotująca nie musi być odizolowana od gości lub też może na bieżąco obserwować, co robią jej dzieci.

Bez względu na to czy kuchnia jest zaaranżowana na palnie otwartym, czy zamkniętym zawsze należy przede wszystkim przestrzegać zasady mówiącej o funkcjonalności i komforcie użytkowania.

Niemal całkowicie minimalistyczna linia RIVA z ciepłym betonowym piaskowym frontem pomijająca detale dekoracyjne perfekcyjnie sprawdza się w kuchniach otwartych i tworzy ciepłe oraz oszczędne tło architektoniczne dla rodzinnych spotkań. Rezultatem jest idealna oprawa dla wspólnych posiłków i przyjęć, podczas których utrzymanie porządku nie stanowi problemu, a starannie dobrany sprzęt do gotowania dodaje kuchni atrakcyjności.