5 urządzeń, które koniecznie musisz mieć w swojej nowoczesnej kuchni

Producenci urządzeń AGD prześcigają się w innowacjach i coraz ciekawszych rozwiązaniach w swoich sprzętach. Nietypowe, dizajnerskie sprzęty znajdziemy dziś w każdym sklepie, ale podstawowym celem jest oszczędność czasu, ale także energii i ułatwienie gotowania. Również wygląd urządzeń jest ważny, gdyż muszą idealnie pasować do całego pomieszczenia. Ważne jest nie tylko duże, ale i małe AGD, które pomaga nam w gotowaniu czy pieczeniu. Oto 5 urządzeń, które koniecznie musisz mieć w swojej kuchni.

 

Lodówka

Nie ma kuchni bez lodówki, a im więcej osób w domu, tym większa się przyda. Lodówka pozwala na przedłużenie świeżości takich produktów, jak wędliny, nabiał, mięso czy niektóre warzywa i owoce. Oczywiście możemy przechować w niej także gotowe potrawy, jeśli gotujemy raz na dwa, trzy dni. Obecnie lodówki są połączone z zamrażarkami, gdzie można zamrażać różne produkty i gotowe potrawy, aby były świeże jeszcze dłużej niż w lodówce. Dzięki temu nie marnujemy jedzenia. Kupując lodówkę warto zwracać uwagę na klasę energetyczną, gdyż lodówki to urządzenia pracujące 24/7.  Warto zapoznać się z modelem chłodziarko-zamrażarki do zabudowy KI86VNSFO z funkcją lowFrost dla rzadszego i łatwiejszego rozmrażania.

 

Zmywarka

Zmywanie na czyń to dla każdego chyba najmniej ulubiona czynność. Mycie ręczne w zlewie jest niewdzięczne zwłaszcza gdy naczyń jest dużo, bo mamy dużą rodzinę lub pojawiają się trudne zabrudzenia. Zmywarka bierze to zadanie na siebie, a my możemy po obiedzie odpocząć i się zrelaksować. Kosztuje niemało, ale wygoda, ją dzięki niej zyskujemy jest czymś bezcennym. Wybierając zmywarkę warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oraz głośność pracy urządzenia. Ciche przyda się przy małym dziecku czy wtedy, gdy chcemy włączać ją na noc. Pamiętajmy, że zmywarka pozwala zaoszczędzić wodę. Przy myciu ręcznym zużywamy jej znacznie więcej. Jednak jeśli mieszkamy sami lub tylko we dwoje, a do tego mamy małą kuchnię, zmywarka nie jest już takim absolutnym must have. Z całą pewnością warto rozpatrzyć zakup zmywarki do zabudowy firmy Siemens SX87YX01CE z technologią Zeolith®, specjalną strefą glassZone i programem dla delikatnego szkła oraz z systemem Home Connect, czyli dostępem i kontrolą, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

 

Czajnik elektryczny

Kawa lub herbata to pierwsze, co robimy zaraz po wstaniu z łóżka. Często wstajemy późno i nie mamy za wiele czasu na cokolwiek, więc czajnik elektryczny to absolutna konieczność w kuchni. Przypominamy, że zagotowanie wody w takim czajniku trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Niestety zużywa sporo prądu, ale za to jest tani i pozwala zaoszczędzić czas. Dlatego warto zwrócić uwagę na design tego urządzenia. Istnieją czajniki, które są doskonałe do różnych rodzajów herbaty dzięki technologii sensorControl Heat-up. Jak wiemy, istnieje wiele różnych odmian herbaty, a każda z nich ma swoją idealną temperaturę parzenia, która w pełni wyzwala jej subtelne aromaty i korzystne działanie na organizm. Funkcja sensorControl Heat-up pozwala czerpać maksymalną przyjemność z picia herbaty, podgrzewając wodę do idealnej temperatury za pośrednictwem czterech ustawień ciepła. Czajnik może podgrzać wodę do temperatury 100°C, 90°C, 80°C lub 70°C, zależnie od potrzeb. My rekomendujemy czajnik Siemens, model TW86105P.

 

Kuchenka mikrofalowa

Wiele osób nie lubi gotować lub nie ma na to czasu, więc nie robi tego codziennie. Dlatego właśnie kuchenka mikrofalowa jest bardzo przydatna w kuchni. Służy nie tylko do podgrzewania, ale też można w nich coś rozmrozić, czy nawet upiec. Nowoczesne urządzenia posiadają naprawdę wiele funkcji. Bardzo szybko więc odgrzejemy obiad, zrobimy popcorn na film czy mecz lub rozmrozimy kotlety od mamy czy babcine pierogi. Rekomendujemy model mikrofalówki BE634RGS1 do maksymalnie szybkiego podgrzewania, przyrządzania i rozmrażania potraw z funkcją cookControl10, z wyświetlaczem TFT i opcją grilla. Przedstawione urządzenie to oczywiście nasz wybór i luźna sugestia.

 

Ekspres do kawy

Decydując, jaki ekspres do kawy wybrać, warto zwrócić uwagę na konkretne cechy, są to: moc, która ma wpływ na szybkość przygotowywania filiżanki kawy (dla tych zabieganych najlepszą opcją będą te ekspresy, w przypadku których minimalna moc to 1500W), szybkość i pojemność, ciśnienie, wybór kaw, wbudowany młynek, system spieniania mleka, opcja automatycznego czyszczenia, energooszczędność i inne dodatkowe funkcje (np. tryb baristaMode, dualBean, superSilent, system iAroma czy opcja Home Connect). Wśród tych, na które naprawdę warto zwrócić uwagę jest automatyczny ekspres do kawy EQ.9 plus connect s500 TI9553X1RW,  ze stali szlachetnej firmy Siemens. Dzięki trybowi baristaMode możesz ceelbrować sztukę parzenia kawy z pomocą pięciu istotnych parametrów: moc kawy, jej ilość, temperatura wody, stosunek kawy do mleka i szybkość zaparzania. Wskazany model posiada system dualBean, czyli dwa odrębne pojemniki na ziarna kawy, każdy z własnym młynkiem. To gwarancja tego, że Twoje ziarna nigdy się nie zmieszają. Dzięki temu zawsze uzyskasz smak, którego oczekujesz. Ekspres ten posiada również  izolację dźwiękową, która zapewnia niezwykłą redukcję hałasu sprawiając że w pełni automatyczny ekspres do kawy EQ.9 plus jest najcichszym takim urządzeniem. Dzięki aplikacji Home Connect możesz zdalnie sterować swoim ekspresem, odkryć ekskluzywny zestaw kaw z całego świata i skorzystać z funkcji coffeePlaylist. Pyszna kawa może być przyrządzona w inteligentny sposób.